Toplu SMS’in Avantajları Nelerdir?


Günümüz koşullarında teknolojiyi en doğru şekilde kullanmak hem müşterileriniz ile iletişiminizin daha olumlu ilerlemesini hem de işinizin gelişimini kolaylaştıracaktır. Bu teknolojij hizmetlerin başında cep telefonlarına gelen mesajlar sayılmaktadır. Elbette herhangi bir iş yerinde oturup tek tek müşterilere mesaj çekmek hem zaman hem de ekonomik olarak mümkün olamayacağı için geliştirilen toplu sms sistemleri hakikaten oldukça verimli bir yöntemdir.


Toplu sms gönderiminde herhangi bir sınırlama yoktur. Bu da aynı anda yüzlerce mesajın kısa zamanda gönderilebileceği anlamına gelmektedir. Özellikle yoğun mesaj gönderimi gereken durumlarda telefon üzerinden sms gönderimi son derece zaman alır, mesaj gönderen kişiyi çok oyalar ve asıl işlerinden zaman çalmasına neden olur. Bu nedenle aslında verimli bir uygulama değildir.


Toplu smsler ise bir kez hazırlanan bir mesajın, aynı anda yüzlerce kişiye gitmesini sağlayabilir. Göndericinin zamanını almaz. Bu arada tekrar eden numaralar var ise sistem kontrolü sırasında ortaya çıkar ve otomatik olarak mükerrer kayıtlarda tek gönderim sağlanır.


Diğer Avantajları


Zaman kazandırması toplu sms gönderimlerinin en büyük avantajıdır. Ancak avantajlar bu kadarla kalmaz.


Bunlardan birisi toplu sms gönderimi sonrası 15 dakika içinde geribildirimlerin alınmaya başlamasıdır. Her numara için ayrı ayrı alınan bu mesajlar genellikle başarılı, başarısız, süre aşımı, beklemede gibi online alınan mesajlardır. Mesaj giden her numara için ayrı ayrı alınan başarılı mesajı, önemli kişilere mesajın gidip gitmediğinin takibi açısından oldukça faydalı olmaktadır. Ayrıca yurtiçi veya yurtdışı ayrımı yapmaksızın, mesajın gideceği telefona, nerede olursa olsun mesaj iletilecektir.


Mesaj gönderimi göndericinin belirlediği gün ve saatte yapılabilmektedir. Örneğin uzun bayram tatillerinde, günlerce önceden başlar tatil. Bu durumda bayram mesajının bayramın ilk günü gitmesini istiyorsanız, yapacağınız küçük düzenlemeler ile siz tatile çoktan başlamışken, bayram mesajlarınız tam da bayramın istediğiniz gününde dilediğiniz kişilere otomatik olarak gönderilecektir. Üstelik de fiyatlandırma sadece mesajın başarılı olarak ulaştırıldığı telefonlara göre hesaplanacaktır. Mesaj ulaşmamış telefonlar fiyata eklenmeyecektir.


Ayrıca azırlanan mesajın gideceği cep telefonu sayısı da sınırlı değildir. İstediğiniz kadar cep telefonuna mesaj gönderme hakkınız vardır ki; bu sınırlamanın olmayışı pek çok iş yeri sahibi açısından önemlidir. Çünkü genellikle alfabetik olarak sıralı listelerde, sonlara doğru belki de en önemli kişiler listede bulunur. Sınırlamanın olması sonlara doğru listede bulunan kişiye mesaj gidip gitmediği ile ilgili endişe duyulmasını engeller.


Veri Tabanı Güvenliği


Zaman zaman cep telefonları rehberlerinden, kimi zamanda bilgisayarda kayıtlı bilgilerinizden toplu sms gönderimi yapılmaktadır. Bu da verilerinizin güvenliği endişesini doğurmaktadır. Sistemler içinde kullanılan yüksek güvenlik duvarları, bilgisayarınız ya da telefonunuzdaki verilerin güvenliğini sağlamaktadır. Kullanıcılar hiç bir şey yapmasalar bile, sistem tarafından korunan veri tabanınızın, üçüncü ve kötü niyetli şahısların eline geçmesi engellenir.


Ayrıca düzenli bir veritabanı sağlandığında, eğer gerekli görürseniz her çeşit filtreleme yapılabilmektedir. Yani toplu sms gönderilecek kişiler, yaş, cinsiyet, adres, gelir durumu gibi pek çok bilgiye göre sınıflandırılabilir ve gerekli görülen gruba toplu sms gönderimi sağlanabilir. Ayrıca veri tabanınızda kayıtlı ise kişilerin doğum günleri, evlilik yıldönümleri gibi özel günlerini de kutlamak filtreleme sistemi ile mümkün olabilmektedir. Gönderilen bu özel kutlama mesajları otomatik olarak sistem tarafından yapıldığı gibi mesajı gönderen kişiye de giden mesajın ne olduğu, kime ve ne zaman gönde-rildiği ile ilgili bilgi de ulaştırılmaktadır.


Sistemin diğer avantajları ise entegre yazılım geliştirme imkanı, raporlama ve döküm alabilme imkanıdır diyebiliriz.


Mesaj Uzunluğu


Elbette gönderilecek olan mesajların tümü için geçerli olan bir tek sınırlama tek bir mesajın uzunluğudur. Bu da yaklaşık 600 kelimelik bir uzunluktur. Genel olarak cep telefonlarına gönderilen mesajlar 200 kelimeyi geçmeyen mesajlardır. Ancak yine de gerekli görüldüğü takdirde, nerede ise bir mektup kadar uzun mesaj gönderme şansı, sistem içinde mevcuttur.


Tüm bu avantajlar, yanında kurulum maliyeti de yoktur.


İşinizin Tanıtımı yada Geliştirilmesi


Bütün bu şartlar altında artık, işinizin geliştirilmesi ve tanıtılması için çok yönlü kullanım imkanı sunan toplu sms projeleri ile çalışmak ve gelirinizi arttırmak, elbette hedef kitleye ulaşarak sağlanacaktır. Böylece uygun fiyata tanıtımınızı yapmış, hedef kitleye tam olarak ulaşmış, gerçekçi bir etki yaratmış, hızlı ve güvenli bir şekilde otomatik olarak işinizi geliştirmiş olacaksınız.


Detaylı raporlama imkanı ile de kimlere ulaştığınızı ve geri dönüşleri analiz edebileceksiniz. Böylece içiniz rahat, sadece üretime odaklanacak ve potansiyel müşterilerinizin size ve firmanızın üretimini ya da satışını yaptığı ürünlere gelmelerini izleyeceksiniz.


Bu Yazıyı Paylaş: